Licensed to SUNY College at Cobleskill
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 11/3/2018 03:18 PM
                   Cobleskill vs Sarah Lawrence - 11/3/2018                    
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Sarah Lawrence College-MR  'A'                1:51.78    2:17.24   11  
     1) Falato, Abby 18                 2) De Szendeffy, Audrey E 18      
     3) Adler, Catie 20                 4) Nedens, Nicole A 19            
       39.19  1:15.72  1:46.69  2:17.24                                    
  2 1-2 Suny Cobleskill-AD  'A'                            NT    2:20.92    4  
     1) Bowker, Samantha                2) Brooke, Andera                 
     3) Noncarrow, Katherine            4) Rivera, Gelyanne               
       35.94  1:13.47  1:45.34  2:20.92                                    
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Sarah Lawrence College-MR  'A'                1:45.94    1:47.10   11  
     1) Stafford, Chaz A 18             2) Roshandel, Mani B 18           
     3) Washington, Miles 18            4) Lee, Anthony 21                
       28.63    58.63  1:23.82  1:47.10                                    
 -- 1- Sarah Lawrence College-MR  'B'                      NT         DQ  
     1) Silcott, Harris 21              2) Jerez, Mario 19                
     3) Ringo, Jacob 19                 4) Chawla, Shaurya 21             
       36.17  1:12.03  1:39.65       DQ                                    
 -- 1- Suny Cobleskill-AD  'A'                             NT        XDQ  
     1) Mullen, Daniel                  2) Pan, Tianran                   
     3) Duran, Ian                      4) Baez, Kevin                    
       27.82  1:03.22  1:35.58       DQ                                    
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Lei Alerta, Drew P    19 Sarah Lawrence-MR         NT   11:33.12    9  
       29.38  1:01.71  1:35.00  2:08.61  2:42.35  3:16.63  3:51.49  4:27.22
     5:03.36  5:40.08  6:16.74  6:53.41  7:29.80  8:05.92  8:42.09  9:18.72
     9:55.06 10:29.30 11:01.65 11:33.12                                    
  2 1-2 Bowker, Samantha         Suny Cobleskill-AD  15:22.42   15:15.20    4  
              1:21.82  2:07.03  2:52.75  3:39.65  4:26.28           5:59.38
     6:46.32  7:33.65           9:08.75 10:43.99          11:29.70 12:16.46
    13:01.93 13:48.56 14:33.50 15:15.20                                    
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Stafford, Chaz A      18 Sarah Lawrence-MR   10:25.26   10:24.92    9  
       28.26    58.43  1:29.35  1:59.30  2:30.08  3:00.69  3:31.38  4:02.02
     4:32.92  5:03.70  5:35.53  6:07.63  6:40.13  7:12.17  7:44.91  8:17.60
     8:50.74  9:23.26  9:55.20 10:24.92                                    
  2 1-2 Mullen, Daniel           Suny Cobleskill-AD        NT   11:32.43    4  
       29.40  1:01.67  1:34.88  2:08.95  2:43.36  3:18.00  3:52.65  4:28.22
     5:03.46  5:39.11  6:15.43  6:51.76  7:27.45  8:03.38  8:39.38  9:15.33
     9:50.66 10:27.02 11:01.81 11:32.43                                    
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Peal, Devon           21 Sarah Lawrence-MR    2:06.06    2:14.28    9  
       30.85  1:04.32  1:39.28  2:14.28                                    
  2 1-2 Corbin, Andrea        19 Sarah Lawrence-MR         NT    2:17.26    4  
       31.04  1:05.77  1:41.98  2:17.26                                    
  3 1-3 Brooke, Andera           Suny Cobleskill-AD        NT    2:18.99    3  
       31.42  1:05.71  1:41.96  2:18.99                                    
  4 1-4 Falato, Abby          18 Sarah Lawrence-MR         NT    2:37.68    2  
       33.40  1:11.38  1:54.88  2:37.68                                    
  5 1-5 Rivera, Gelyanne         Suny Cobleskill-AD        NT    3:09.66    1  
       41.42  1:28.37  2:19.74  3:09.66                                    
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Lee, Anthony          21 Sarah Lawrence-MR    1:50.35    1:57.89    9  
       26.75    56.82  1:28.18  1:57.89                                    
  2 1-2 Washington, Miles     18 Sarah Lawrence-MR         NT    2:13.65    4  
       28.44  1:01.28  1:37.69  2:13.65                                    
  3 1-3 Ringo, Jacob          19 Sarah Lawrence-MR         NT    2:13.67    3  
       30.94  1:05.49  1:40.34  2:13.67                                    
 
Event 7  Women 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Briggs, Eimile        18 Sarah Lawrence-MR      34.27      34.16    9  
  2 1-2 Nedens, Nicole A      19 Sarah Lawrence-MR      39.54      38.78    4  
 
Event 8  Men 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Duran, Ian               Suny Cobleskill-AD        NT      32.66    9  
  2 1-2 Silcott, Harris       21 Sarah Lawrence-MR      39.57      34.65    4  
 -- 1- Chawla, Shaurya        21 Sarah Lawrence-MR      39.15         DQ  
 
Event 9  Women 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Adler, Catie          20 Sarah Lawrence-MR         NT      36.93    9  
  2 1-2 De Szendeffy, Audrey  18 Sarah Lawrence-MR         NT      37.19    4  
  3 1-3 Brooke, Andera           Suny Cobleskill-AD        NT      39.41    3  
  4 1-4 Charlery, Rickey         Suny Cobleskill-AD        NT      52.00    2  
 
Event 10  Men 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Roshandel, Mani B     18 Sarah Lawrence-MR      29.17      29.88    9  
  2 1-2 Jerez, Mario          19 Sarah Lawrence-MR      36.35      37.56    4  
 -- 1- Pan, Tianran              Suny Cobleskill-AD        NT         DQ  
 
Event 11  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Lei Alerta, Drew P    19 Sarah Lawrence-MR    1:03.69    1:02.82    9  
       29.67  1:02.82                                                      
  2 1-2 Noncarrow, Katherine     Suny Cobleskill-AD   1:08.98    1:08.15    4  
       31.86  1:08.15                                                      
 
Event 12  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Mullen, Daniel           Suny Cobleskill-AD        NT    1:00.55    9  
       28.47  1:00.55                                                      
  2 1-2 Stafford, Chaz A      18 Sarah Lawrence-MR         NT    1:03.65    4  
       29.87  1:03.65                                                      
  3 1-3 Ringo, Jacob          19 Sarah Lawrence-MR      59.22    1:05.12    3  
       30.56  1:05.12                                                      
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 De Szendeffy, Audrey  18 Sarah Lawrence-MR      28.59      28.87    9  
  2 1-2 Briggs, Eimile        18 Sarah Lawrence-MR      28.58      29.06    4  
  3 1-3 Brooke, Andera           Suny Cobleskill-AD     28.82      29.28    3  
  4 1-4 Falato, Abby          18 Sarah Lawrence-MR         NT      31.78    2  
  5 1-5 Charlery, Rickey         Suny Cobleskill-AD        NT      40.43    1  
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Washington, Miles     18 Sarah Lawrence-MR      23.37      23.33    9  
  2 1-2 Lee, Anthony          21 Sarah Lawrence-MR      21.85      23.45    4  
  3 1-3 Duran, Ian               Suny Cobleskill-AD     27.95      29.55    3  
  4 1-4 Baez, Kevin              Suny Cobleskill-AD     36.72      40.68    2  
 
Event 15  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Briggs, Eimile        18 Sarah Lawrence-MR    1:05.38    1:06.08    9  
       31.09  1:06.08                                                      
  2 1-2 Nedens, Nicole A      19 Sarah Lawrence-MR    1:29.47    1:12.29    4  
       33.40  1:12.29                                                      
  3 1-3 Chavajay, Jailene        Suny Cobleskill-AD   1:36.04    1:29.52    3  
       39.55  1:29.52                                                      
 
Event 16  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Lee, Anthony          21 Sarah Lawrence-MR      48.08      52.70    9  
       25.12    52.70                                                      
  2 1-2 Roshandel, Mani B     18 Sarah Lawrence-MR         NT      53.28    4  
       25.72    53.28                                                      
  3 1-3 Duran, Ian               Suny Cobleskill-AD   1:07.91    1:06.78    3  
       31.07  1:06.78                                                      
  4 1-4 Silcott, Harris       21 Sarah Lawrence-MR    1:10.95    1:07.65    2  
       30.97  1:07.65                                                      
  5 1-5 Pan, Tianran             Suny Cobleskill-AD        NT    1:10.15    1  
       31.96  1:10.15                                                      
 
Event 17  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Peal, Devon           21 Sarah Lawrence-MR    1:01.04    1:07.26    9  
       32.13  1:07.26                                                      
  2 1-2 Noncarrow, Katherine     Suny Cobleskill-AD        NT    1:11.10    4  
       34.16  1:11.10                                                      
  3 1-3 Bowker, Samantha         Suny Cobleskill-AD   1:18.95    1:18.51    3  
       38.11  1:18.51                                                      
 
Event 18  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Mullen, Daniel           Suny Cobleskill-AD        NT      59.79    9  
       29.00    59.79                                                      
  2 1-2 Chawla, Shaurya       21 Sarah Lawrence-MR    1:20.86    1:28.28    4  
       43.88  1:28.28                                                      
 
Event 19  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Corbin, Andrea        19 Sarah Lawrence-MR    1:16.13    1:18.02    9  
  2 1-2 Adler, Catie          20 Sarah Lawrence-MR    1:19.92    1:19.69    4  
  3 1-3 Charlery, Rickey         Suny Cobleskill-AD        NT    2:01.41    3  
 
Event 20  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Roshandel, Mani B     18 Sarah Lawrence-MR    1:03.82    1:04.14    9  
       30.36  1:04.14                                                      
  2 1-2 Pan, Tianran             Suny Cobleskill-AD        NT    1:22.14    4  
       37.19  1:22.14                                                      
 
Event 21  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Peal, Devon           21 Sarah Lawrence-MR    5:25.08    6:08.90    9  
       31.91  1:07.84  1:44.94  2:22.35  3:00.38  3:38.58  4:16.35  4:54.16
     5:31.68  6:08.90                                                      
  2 1-2 Falato, Abby          18 Sarah Lawrence-MR         NT    7:11.44    4  
       35.65  1:16.72  2:01.70  2:45.84  3:31.31  4:16.10  5:00.59  5:45.06
     6:30.64  7:11.44                                                      
  3 1-3 Bowker, Samantha         Suny Cobleskill-AD   7:31.69    7:33.11    3  
       40.08  1:25.03           2:59.61           4:33.77  5:19.17  6:04.96
     6:50.78  7:33.11                                                      
  4 1-4 Rivera, Gelyanne         Suny Cobleskill-AD        NT    8:42.80    2  
       43.34  1:35.33           3:20.09  4:14.70  5:09.03  6:03.25  6:56.18
     7:49.87  8:42.80                                                      
  5 1-5 Chavajay, Jailene        Suny Cobleskill-AD        NT    9:07.25    1  
       46.72  1:41.77  2:38.64           4:32.21  5:27.94  6:25.09  7:21.30
     8:14.38  9:07.25                                                      
 
Event 22  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Stafford, Chaz A      18 Sarah Lawrence-MR         NT    4:58.54    9  
       27.71    56.71  1:26.38  1:55.97  2:25.87  2:56.48  3:27.40  3:58.89
     4:29.34  4:58.54                                                      
 
Event 23  Women 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Lei Alerta, Drew P    19 Sarah Lawrence-MR      28.42      29.44    9  
 
Event 24  Men 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Washington, Miles     18 Sarah Lawrence-MR      25.40      25.92    9  
 
Event 25  Women 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Noncarrow, Katherine     Suny Cobleskill-AD        NT    1:09.93    9  
       33.13  1:09.93                                                      
  2 1-2 Corbin, Andrea        19 Sarah Lawrence-MR    1:12.09    1:11.32    4  
       34.17  1:11.32                                                      
  3 1-3 Rivera, Gelyanne         Suny Cobleskill-AD        NT    1:40.87    3  
       49.72  1:40.87                                                      
  4 1-4 Chavajay, Jailene        Suny Cobleskill-AD        NT    1:54.26    2  
       49.31  1:54.26                                                      
 
Event 26  Men 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Jerez, Mario          19 Sarah Lawrence-MR         NT    1:15.69    9  
       36.27  1:15.69                                                      
 
Event 27  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Sarah Lawrence College-MR  'A'                1:46.23    1:54.77   11  
     1) Briggs, Eimile 18               2) Corbin, Andrea 19              
     3) De Szendeffy, Audrey E 18       4) Peal, Devon 21                 
       28.81    57.75  1:27.63  1:54.77                                    
 -- 1- Suny Cobleskill-AD  'A'                             NT   X2:10.49  
     1) Brooke, Andera                  2) Rivera, Gelyanne               
     3) Bowker, Samantha                4) Noncarrow, Katherine           
       28.82  1:08.86  1:40.64  2:10.49                                    
 
Event 28  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Sarah Lawrence College-MR  'A'                1:32.21    1:55.86   11  
     1) Jerez, Mario 19                 2) Silcott, Harris 21             
     3) Chawla, Shaurya 21              4) Ringo, Jacob 19                
       28.06    56.55  1:29.48  1:55.86                                    
  2 1-2 Suny Cobleskill-AD  'A'                            NT    1:59.90    4  
     1) Baez, Kevin                     2) Pan, Tianran                   
     3) Duran, Ian                      4) Mullen, Daniel                 
       38.05  1:09.45  1:36.26  1:59.90                                    
 
                    Combined Team Scores - Through Event 28                    
 
  1. Sarah Lawrence College              296   2. Suny Cobleskill                     106
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 28                    
 
  1. Sarah Lawrence College              157   2. Suny Cobleskill                      58
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 28                     
 
  1. Sarah Lawrence College              139   2. Suny Cobleskill                      48